יין פורט

יין הפורט קרוי על שמה של העיר פורטו הנמצאת בצפון-מערב פורטוגל. כמו השמפנייה, גם לפורט יש חבל ארץ המוגדר לייצורו והוא נהר הדואורו. הפורט נולד אי שם במאה ה-17 כשבריטניה נמנעה מייבוא יין מחבל בורדו שבצרפת בשל סכסוך פוליטי. בריטניה מצאה לה יצרנית יין אחרת – פורטוגל – אך המסע הימי מחופי פורטוגל אל חופי בריטניה לא היטיבו עם היין. בריטים החלו לפתוח בעצמם יקבים בעמק הדואורו ומצאו פיתרון לשמירה על איכותו של היין עד שיגיע לבריטניה: הוספת ברנדי לחביות היין. ומאז יין הפורט לא חדל לזרום, כיום יותר מ-30,000 חקלאים מתפרנסים מגידול ענבים לתעשיית הפורט.
הפורט נחלק לשניים – זה שמיושן בחביות וזה שמיושן בבקבוקים. היין יכול להתיישן במשך שנים ארוכות ולשמור על טעמים מיוחדים במינם.

מרקים בפורטוגל

מרק הוא חלק אינטגרלי במטבח המקומי ויש לו מקום של כבוד כחלק מהארוחה. מרק עוף, מרק דגים, מרק ארנבת ומרק חומוס (הגרגרים, כמובן) הם רק חלק מרפרטואר עשיר. המרק המפורסם ביותר במחוז המיניו הצפוני הוא הקאלדו ורדה – מרק תפוחי אדמה וכרוב, פשוט וטעים. בדרום, הגספאצ’ו המוכר מספרד מככב ומוגש, כמו בספרד, צונן ומרענן.

דגים ומאכלי ים בפורטוגל

כמדינה בעלת קו חוף ארוך ומרשים, לדגים ומאכלי ים מקום מרכזי במטבח הפורטוגלי. דג הבקלה, הנקרא בפורטוגזית בקליאו, הוא הדג הנפוץ ביותר והפורטוגזים נוהגים לומר שישנן 365 דרכים להכין את הדג, אף שלרוב הוא מופיע בצורתו המיובשת או בתוך תבשילי קדרה. לחובבי מאכלי הים פורטוגל היא גן עדן – צדפות, תמנונים, סרטנים ועוד מצויים בשפע ונאכלים לרוב טריים.

בשר בפורטוגל

מנות הבשר לרוב פשוטות למדי. בשר החזיר הנפוץ מבושל ומוגש במגוון דרכים ומנות. בפורטו, אחת המנות המפורסמות ביותר היא תבשיל מעיים הידוע גם כתרופה מצוינת להאנג-אובר…

גבינות בפורטוגל

גבינות הן מאכל אהוב הנפוץ בכל רחבי פורטוגל. אפשר למצוא גבינות מחלב פרות, כבשים ועזים. מנה פופולרית באזור אלגרב שבדרום היא גבינת עזים עם דבש, בלווית לחם כפרי בעל קרום קשה.

עוגיות ועוגות פורטוגזיות

העוגיות המפורסמות ביותר בפורטוגל נקראות פאסטייש דה נאטה [Pasteis de Nata] – עוגיות בצורת טארט ממולאות קרם אגוזים טעים. המקום המפורסם ביותר לאכול בו את העוגיות נמצא ברובע בלן בליסבון, אפשר להיכנס לאתר האינטרנט ומכיוון שהעומס כל-כך גדול – גם להזמין מקום. http://www.pasteisdebelem.pt